ΕΣΧΘ εφήβων: Επικράτηση της Πυλαίας επί της ΧΑΝΘ - greekhandball.com

ΕΣΧΘ εφήβων: Επικράτηση της Πυλαίας επί της ΧΑΝΘ

Νέα νίκη για την Πυλαία, που επικράτησε εκτός έδρας της ΧΑΝΘ με 23-28, σε αγώνα της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΣΧΘ.

Μετά από ενα ισορροπημένο δεκάλεπτο, η Πυλαία πήρε το προβάδισμα στο σκορ, για να λήξει το ημίχρονο με σκορ 12-16 για τους παίχτες του Πάνου Γούσιου.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν μια διαφορά ασφαλείας, την οποία κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα, που βρήκε την Πυλαία να πετυχαίνει
τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες, με τελικό σκορ 23-28.

ΧΑΝΘ - ΠΥΛΑΙΑ 23-28
5λεπτα: 1-0, 3-3, 5-8, 8-11, 9-13, 12-16 ημ, 12-18, 13-19, 14-20, 16-22, 20-26, 23-28

ΧΑΝΘ (Παπαβασίλης): Μπρόικος, Γιαπιτζογλου, Βολιώτης, Παπαβασίλης 9, Βαρδακας 4, Μπάτζιος 1, Τσακνάκης Παπαδόπουλος, Ανδρεαδάκης 2, Μαμούρης 1, Σπηλιωτόπουλος, Αγαθόνικος 5, Μπζάκος 1 , Μαργαρίτης, Μαρίνης, Beqiri

ΠΥΛΑΙΑ (Γούσιος): Eleta 7, Παπαδόπουλος 1, Βιολιτζής, Τσόχας, Πετρίδης 4, Τσαχουρίδης 2, Τερζίδης, Παπαγεωργίου 2, Τοκατζόγλου 3, Κουκμίσης Κ. 1, Κουκμίσης Ν. 4, Αλεξανδρίδης, Νικολαΐδης, Σουλτάρης, Μπουλταδάκης 4, Καλαφάτης

Διλεπτα 2-3 Πεναλτι 2/2 - 3/3