ΕΣΧΑ εφήβων: Δύο στα δύο για τον Δούκα - greekhandball.com

ΕΣΧΑ εφήβων: Δύο στα δύο για τον Δούκα

Διπλασίασε της νίκες του ο ΑΣΕ Δούκα, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας επί του Πανελληνίου με 20-23, για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος εφήβων της ΕΣΧΑ

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο, με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και τον Δούκα να καταφέρνει να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 11-12.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι με ενα καλό διάστημα μεταξύ 45' και 50' ανέβασαν τη διαφορά στα 5 τέρματα (15-20), για να φτάσουν τελικά στη νίκη με σκορ 20-23.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 20-23
Πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 6-4, 7-7, 9-9, 11-12 ημ. 12-13, 13-15, 15-17, 15-20, 18-21, 20-23 τελ

Πανελλήνιος ΓΣ (Μπαλωμένος) Γιαννουλάκης, Ζάχαρης, Μπαλάσκας 7, Οικονόμου 6, Ασλανίδης 1, Κόνιαρης, Κορακίδης 4, Βερτζώνης, Μαυρομάτης, Κατσίκερος, Φέρτης, Θεοχάρης, Μητροφάνης 2, Αθανασιάδης

ΑΣΕ Δούκα (Σαμαράς): Κατσαρης, Κωστόπουλος, Βελαώρας 9, Δαπόλλας 1, Κωνστανταρόπουλος, Σκαρής 1, Στραβομύτης, Καλαργυρός, Κωστόπουλος 1, Ζώης 1, Κολλύρης, Σπηλιώτης 7, Μήτσης, Ορφανόπουλος, Μπαζδέκης 2, Παγιάτης 1

Διαιτητές: Καρατράντος-Γερουλάνος Δίλεπτα: 4-3 Πέναλτι: 1/1 - 2/4