Α2 ανδρών: Με τη νίκη έφυγε το Κερατσίνι από το Βόλο - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Με τη νίκη έφυγε το Κερατσίνι από το Βόλο

Με τη νίκη έφυγε από τον Βόλο ο Ολυμπιακός Κερατσινίου που επικράτησε του Κένταυρου Αγριάς με 23-24 για την 7η αγωνιστική του πρώτου ομίλου του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών.

Μετά από ενα απόλυτα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο που έληξε 12-12, οι φιλοξενούμενοι μετά το 40' πήραν ένα προβάδισμα 2 - 3 τερμάτων, εκμεταλλευόμενοι και την αριθμητική του υπεροχή που είχαν σε χρονικά σημεία του
παιχνιδιού. Στα τελευταία λεπτά, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, πλησιάζοντας στο σκορ και μειώνοντας στο ένα τέρμα στα 10 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του παιχνιδιού, με την ομάδα του Κερατσινίου να παίρνει τη νίκη με σκορ 23-24

Κένταυρος Αγριάς - Ολυμπιακός Κερατσινίου  23 - 24
Πεντάλεπτα 1 -1, 4 - 4, 4 - 7, 7 - 7, 11 - 10, 12 - 12 ημ, 15 - 14, 16 - 17, 17 - 20, 19 - 21, 21 - 23, 23 - 24

Κένταυρος Αγριάς (Ζήκος) : Κρατήρας 8, Μακρής Χρ. 2, Δρενοβιάδης, Οικονόμου 1, Μηλιόρδος, Καρανάσιος 7, Μιχαηλίδης 1, Καραπαναγιωτίδης, Κρανιώτης 1, Καποτάς, Σαμαράς, Κίσκηρας, Ζωναρόπουλος 3, Κουρίδης.

Ολυμπιακός Κερατσινίου (Δρέτας) :  Ανδριώτης, Μαρινάκης, Ρηγόπουλος, Καραγκούνης, Πετράκος 8, Τσακίρης 1, Μανωλίτσης 1, Παπαδημητρίου, Λοπαρνάκης 2, Ζαφειράκης, Νάκος 4, Ματθιάδης 5, Ξενίδης, Κωστόπουλος, Κεμπισλόγλου, Ντρέου 3.

Δίλεπτες:  6 - 3 Πέναλτι¨4/5,  3/4
Στο 53:36 αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη, ο αθλητής Ματθιάδης Κων/νος, δεν κρατήθηκε δελτίο