Α2 ανδρών: Άνετη νίκη του Άρη Νίκαιας επι του Λεωνίδα - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Άνετη νίκη του Άρη Νίκαιας επι του Λεωνίδα

Μια ακόμα νίκη για τον Άρη Νίκαιας, που επικράτησε άνετα του Λεωνίδα με 32-17 για την για την 6η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ανδρών. H ομάδα του Τάκη Μελετάκου, ήταν εξαιρετική, προσθέτοντας άλλους δυο βαθμούς, που την διατήρησαν στην κορυφή της βαθμολογίας στη βαθμολογία με 9 βαθμούς σε 5 αγώνες, έχοντας ήδη κάνει το ρεπό της.

Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα της Νίκαιας δεν απειλήθηκε, αφού από τα πρώτα λεπτά πήρε ενα προβάδισμα το οποίο όσο περνόυσε η ώρα, όλο και μεγάλωνε, με τη διαφορά να κλείνει στα 9 τέρματα και το σκορ στο 19-10 στο ημίχρονο. Αναάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τον Άρη να
φτάνεί σε μια πολύ εύκολη νίκη με 32-17 επί του Λεωνίδα, που μετά το εξαιρετικό του ξεκίνημα, παρουσιάζει κάμψη τις τελευταίες αγωνιστικές.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 32-17
Πεντάλεπτα: 2-0, 6-2, 9-4, 11-6, 14-8, 19-10 ημ 20-10, 22-11, 26-11, 28-13, 30-14, 32-17 τελ

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος): Τζανακάκης, Κουρής, Μπελεχρής, Παπαϊωάννου 1, Αθανασίου 2, Τούτσης 2, Αμανατίδης 7, Γρηγοράκης 2, Μουλιάτος 1, Ζαχάρης, Μαλανδρένιας, Κλημανόγλου 7, Χαραλάμπους 5, Γραμματικόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου 2, Μελετάκος 2.

Α.Ο. ΛΕΩΝIΔΑΣ (Δ. Αθανασιάδης): Μακρυγιάννης 2, Παράσχης 2, Μηνιώτης, Μαρουδας 4, Μανδυλαράς 2,  Ξηρός, Τσέλος 3, Οικονομίδης, Σοφικίτης, Λεμπέσης 1, Γκίκας 1, Θάνος, Καραμαγκελας, Κλειτσικας 1, Βασιλείου 1, Γουναράς.

Διαιτητές: Ανταλής-Ζήσης Δίλεπτα: 6-8, Πέναλτι: 4/3-4/4