ΕΣΧΘ εφήβων: Διατήρησε το απόλυτο στις Συκιές η Πυλαία - greekhandball.com

ΕΣΧΘ εφήβων: Διατήρησε το απόλυτο στις Συκιές η Πυλαία

Την τέταρτη νίκη της, σε ισάριθμα παιχνίδια, πραγματοποίησε η Πυλαία, η οποία επικράτησε στις Συκιές του Φοίβου με σκορ 20-25.

Μέχρι το 10ο λεπτό οι ομάδες συμβαδιζαν στο σκορ. Κάπου εκεί, η Πυλαία ανέβασε το ρυθμό της, παίρνοντας ενα προβάδισμα το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου που τη βρήκε να προηγείται με σκορ 12-15.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους παίχτες του Πάνου Γούσιου να αποκτούν διαφορά
ασφαλείας 7 τερμάτων στο 40' (16-23). Ο Φοίβος δεν το έβαλε κάτω και με ενα σερί 3-0 μείωσε σε 20-23 στο 57', όμως οι φιλοξενούμενοι, στα 3 τελευταία λεπτά, με 2 απανωτά κλεψίματα της μπάλας που κατέληξαν σε γκολ, έφτασαν στη νίκη με σκορ 20 - 25.

ΦΟΙΒΟΣ - ΠΥΛΑΙΑ 20-25
Πεντάλεπτα 2-3, 5-5, 6-8, 9-11,10-13, 12-15 ημ.15-19, 16-22, 17-23, 17-23, 18-23, 20-25.

ΦΟΙΒΟΣ (Θ. Καρακεγαχιάς): Καρακεχαγιας 2, Θώδης, Αγιος, Χατζής 1, Μανωλούδης 3, Μουταφίδης, Μαργαρίτης 4, Αθανασιάδης, Μήγγας, Σιγγιρίδης 2, Γεωργαντόπουλος 4, Μαρκάτος 1, Μπόσκος 3, Μεγγίδης, Γρηγοριάδης, Γιαγκούλας

ΠΥΛΑΙΑ (Γούσιος): Παπαγεωργίου, Τσαχουρίδης 2, Λασκαρούδης 1, Νικολαϊδης, Τερζίδης 1, Σουλτάρης, Κολυμπάρης, Ελέτα 5, Αλεξανδρίδης, Κουκμίσης Ν. 4, Πετρίδης 4, Κουκμίσης Κ., Βιολιτζής, Ζούνης, Τοκατζόγλου 8, Κατέχης

Διλεπτα 4/6. Πέναλτι 3/3 Διαιτητές :Δελογλου - Θεοδοσίου