ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Πέρασε από το Καματερό ο Ολυμπιακός - greekhandball.com

ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Πέρασε από το Καματερό ο Ολυμπιακός

Μια ακόμα νίκη ύστερα από αυτή της προηγούμενης αγωνιστικής με τον Δούκα για τον Ολυμπιακό ΣΦΠ, ο οποίος στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τη δεύτερη φάση (1-6) του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ, επικράτησε εκτός έδρας του Καματερού με σκορ 29-35.

Αγωνιστικά μετά από το πρώτο πεντάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και βρέθηκαν να προηγούνται στο 15' με μια
διαφορά 5 τερμάτων (5-10). Με την επίθεση του να βρίσκει συνέχεια λύσεις, ο Ολυμπιακός διεύρυνε τη διαφορά, φτάνοντας να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 11-18. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, με τους παίχτες του Γιώργου Καρασσαβίδη να έλέγχουν το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με 29-35.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 29-35
2-3, 3-7, 5-10, 6-12, 7-14, 11-18 ημ 12-21, 17-23, 20-26, 25-30, 27-32, 29-35

ΓΑΣ Καματερό (Μεσσήνης-Μπελεχρής): Πιπιλής, Παπαδόπουλος, Δεσκουλάκος, Κατσέτης Γ., Σημισακάκης, Χαιρεκάκης, Βάλβης 5, Φαλτσέτας, Αργυριάδης Ε. 6, Βουλγαράκης 10, Κατσέτης Κ., Παναγόπουλος, Καραμασιώτης 6, Ψαριώτης, Ζαφειράκης 2, Γκαρίντος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Καρασαββίδης): Κιαρτζίδης, Μουστάκης, Παπαντώνης, Γιαννέτος 5, Σακαλόγλου, Τραπεζάρης 2, Λιάπης Σ. 7, Λιάπης N. 3, Λιόλιος 8, Καραμπουρνιώτης Ι. 2, Μάινας 2, Μαντζώρος 2, Τσανίνος 3, Λόλας 1

Διαιτητές: Γιαβρούτας-Ψύλλος, Δίλεπτες: 1-3 Πέναλτι: 5/5-1/1