Α1 γυναικών: Σε τροχιά Ευρώπης το Καματερό - greekhandball.com

Α1 γυναικών: Σε τροχιά Ευρώπης το Καματερό

Σε τροχιά Ευρώπης βρίσκεται το Καματερό που επικράτησε της ΑΕΠ Πανόραμα στη Θεσσαλονίκη με 17-26 για  για την 6η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ των γυναικών.

Η ομάδα του Μένουυ Δανήλου μετά από ενα ισορροπημένο 15λεπτο κατα το οποίο οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με όπλο την αμυντική της λειτουργία έλεγξε τορυθμό του αγώνα, δεχόμενη μόλις ενα τέρμα στο υπόλοιπο μισό, με το αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο ημίχρονο σε 7-16.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με το Καματερό να φτάνει εύκολα στη νίκη με σκορ
17-26.

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 17-26
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 6-6, 7-9, 7-13, 7-16 (ημχ.) 7-16, 9-18, 11-20, 13-23, 14-26, 17-26

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Σπανού, Νταντιρά, Αναστασιάδου 1, Καραβέλη 4, Ιωαννίδου 1, Αμανατίδου, Αργυροπούλου 4, Σεβαΐλη 1, Μεντεσίδου 2, Δημητρακοπούλου 3, Κυρικλίδου 1, Μαναβή, Χριστοδουλίδου, Γκαμπουρά, Κουκλοτίδου.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Μενέλαος Δανήλος): Ισικνάκη, Μανιά 5, Ζιώγα, Καζάκη 5, Βασιλειάδου 6, Ζενέλι 1, Ράτσικα, Στασινού, Χριστοπούλου, Ανδρίτσου 3, Συζίνου 4, Νικαλάου, Σπυροπούλου, Καρέλα 2.

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 5-2, Πέναλτι: 2/2-3-6