ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Σπουδαία νίκη επί του Ολυμπιακού για τον Άρη Νίκαιας - greekhandball.com

ΕΣΧΑ εφήβων (1-6): Σπουδαία νίκη επί του Ολυμπιακού για τον Άρη Νίκαιας

Σπουδαία νίκη για τον Άρη Νίκαιας, ο οποίος στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής για τη δεύτερη φάση (1-6) του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ, επικράτησε του Ολυμπιακού με σκορ 26-16.

Αγωνιστικά μετά από το πρώτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και βρέθηκαν να προηγούνται στο στο ημίχρονο με σκορ 13-8. Ανάλογη και καλύτερη εικόνα για τους γηπεδούχους στην επανάληψη, με τους παίχτες του Γιάννη
Γρηγοράκη να έλέγχουν το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν τελικά στη νίκη με 26-16.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 26-16
Πεντάλεπτα: 1-1, 4-2, 7-3, 9-3, 11-6, 13-8 ημ 14-9, 16-11, 18-13, 20-16, 22-16, 26-16
ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γρηγοράκης): Ακριβός (τ/φ), Πατσουλίνης 7, Βλάχος 4, Αρτινιάν 1, Ασβεστάς Γ, Κρεμμύδας, Τerlecki (τ,φ), Κοκκοράκης, Ακερμανίδης, Biba 1, Κοντολένκου, Χουρσουτιάν 6, Ποταμούσης 2, Παπαγεωργίου, Κούβαρης, Τσαμούρης 5

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Καρασαββίδης): Κιαρτζίδης, Παπαντώνης 1, Τηνιακός, Μαραμαθάς 1, Γιαννέτος 3,Σακάλογλου, Τραπεζάρης, Σιδηρόπουλος, Λιάπης Σ 1, Λιάπης Ν 3, Ζωγραφίδης 1, Στυλιανέλης, Μάινας 2, Μαντζώρος 1, Τσανίνος, Λόλας 3.

Διαιτητές: Ανταλής-Γιακαλής, Δίλεπτα: 2-3