Α2 ανδρών: Νίκη κορυφής του Άρη Νίκαιας - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Νίκη κορυφής του Άρη Νίκαιας

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Άρης Νίκαιας τον δεύτερο γύρο στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών, επικρατώντας του γειτονικού Ολυμπιακού Κερατσινίου με σκορ 18-37.

Οι παίχτες του Τάκη Μελετάκου μπήκαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφεραν σύντομα να πάρουν ενα προβάδισμα το οποίο όσο περνούσε η ώρα μεγάλωνε, για να φτάσει στο ημίχρονο τα 11 τέρματα και το σκορ στο 8-19. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με την ομάδα της Νίκαιας να φτάνει στη νίκη, που ήρθε
με σκορ 18-37 που την φέρνει στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 18-37
Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 5-9, 6-13, 8-15, 8-19 (ημ.)μ 10-21, 11-27, 12-30, 12-32, 16-35, 18-37

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Νίκος Δρέττας): Ανδριώτης, Κουκουλάς, Σαμαράς 3, Καραγκούνης, Μαρινάκης, Πετράκος 7, Κωστόπουλος, Παπαδημητρίου, Λοπαρνάκης 2, Α. Νάκος, Τσακίρης, Ματθιάδης 5, Γ. Νάκος, Μανωλίτσης, Ραπτόπουλος, Ντρέου 1

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Παναγιώτης Μελετάκος): Τζανακάκης, Κουρής 2, Μπελεχρής, Τούτσης 3, Αθανασιάδης 4, Γρηγοράκης 2, Μουλιάτος, Ζάχαρης 4, Μαλανδρένιας 1, Τέμπλεκι, Κλημάνογλου 13, Παμπουράνης 3, Χαραλάμπους 1, Χουρσουντιάν 2, Χατζηκωνσταντίνου, Γ. Μελετάκος 2
Διαιτητές: Kινατζίδης, Φωτακίδης. Δίλεπτα: 5-4. Πέναλτι: 2/3-4/4