Α2 ανδρών: Δύσκολη νίκη του Ζαφειράκη με Κύκλωπες - greekhandball.com

Τελευταία νέα

Α2 ανδρών: Δύσκολη νίκη του Ζαφειράκη με Κύκλωπες

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Ζαφειράκη από την Αλεξανδρούπολη. Επικράτησε με 27-30 και πήρε τους δυο βαθμούς σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Αγωνιστικά, οι τυπικα γηπεδούχοι Κύκλωπες αφού το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο των Φερρών, μετά το 15' πήραν το προβάδισμα κλείνοντας το ημίχρονο μπροστα στο σκορ με 16-14. Ανάλογη εικόνα και στο ξεκίνημα της
επανάληψης, με τους Κύκλωπες να διατηρούν μικρό προβάδισμα εως το 40'. Ο Ζαφειράκης με καλή άμυνα κατάφερε να περιορίσει την επίθεση των Κυκλώπων και με αποτελεσματικότητα στην επίθεση, πέρασε μπροστά στο σκορ για να φτάσει τελικά στη νίκη με σκορ 27-30, φτάνοντας τους 24 βαθμούς έχοντας ουσιαστικά κλειδώσει την 3η θέση και τη συμμετοχή του στα μπαράζ ανόδου στην Handball Premier.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ _ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ 27-30

Πεντάλεπτα: 3-3, 5-5, 8-5, 13-11, 14-13, 16-14 (ημ), 18-16, 21-20, 21-21, 23-24, 25-26, 27-30.
Α.Σ. Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Παπαχρήστου): Γλήνιας, Κωστόπουλος (3), Βαρδάκας, Λαιλισίδης (4), Πιστόλας (7), Ξηρόπουλος, Καραβασίλης, Τζίνεβης (2) , Τζάντζαλης, Χαραλαμπίδης (11), Μπασδάνης, Ισλανίδης, Χαραλαμπάκης

Ζαφειράκης Νάουσας (Γιούπης): Βλάχος (2), Πίτος, Θεωδορόπουλος (2), Διδασκάλου (1), Ρότσιος (2), Αρβανιτίδης (1), Παντελίδης (5), Κορώνας (3), Τζηγαρίδας (11), Καραμπέλκος Αρ.(3), Καραμπέλκος Αλ., Κόρζνας, Δεληχρήστος.